Şemsiye, yağmur ya da güneşten korunmak için kullanılan bir çeşit aksesuardır. Şemsiyenin kullanımı çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlk kullanıldığı zamanlarda amacı güneşi durdurmak, insanların güneşten yanmasına ve güneş çarpmasına engel olmaktır. Şemsiye, bir tel üzerine esnek tellerle gerilmiştir ve açılıp kapanabilir özelliğe sahiptir. Çoğunlukla yağmurdan da koruma görevi üstlendiği için su geçirmez malzemelerden yapılmalıdır. Bu amaçla genellikle pamuklu ve polyester kumaşlar tercih edilir. Ebatları büyük olabileceği gibi elde taşınacak küçük boyutları daha kullanışlıdır ve şemsiye denince akla ilk elde taşınan şemsiyeler gelir. 

El şemsiyeleri dışında güneş ışınlarından koruma amacıyla kullanılan büyük boyutlara sahip şemsiyelere; plaj şemsiyesi, bahçe şemsiyesi, restoran şemsiyesi ve kafelerde kullanılan şemsiyeler örnek gösterilebilir. El şemsiyelerinin aksine büyük boyutlara sahip şemsiyelerin üretiminde kullanılan teknikler aynı gibi görünse de aslında marka ve modele göre üretim teknikleri değişiklik gösterir. Ayrıca şemsiyeler kullanım alanlarına göre de değişim gösterirler. 

Şemsiyenin doğru kullanılması son derece önemli bir noktadır. Aksi takdirde şemsiye yağmurlu havada ıslatırken güneşli havalarda da sıcaktan kavurabilir. Şemsiye kullanırken tam dik bir şekilde tutmak en doğrusudur. Eğik bir şekilde kullanılan şemsiye ıslanmaya sebep olabilir. Ayrıca şemsiye kullanırken etraftaki insanlara da rahatsızlık vermemek için dikkat edilmelidir. Aynı şekilde güneşten korunmak için kullanılan şemsiye de dik bir şekilde tutulmalıdır. Rüzgarlı havalar ise şemsiye kullanımı için hiç uygun değildir.

Şemsiyelerde pek çok kumaş kullanılabilir. Bu kumaşlar polyester, pamuklu akrilik, olefin, naylon, ponçak ve su geçirmeyen başka kumaşlar olabilir. Pamuklu şemsiye kumaşları güneş ışınlarını engeller ve serinlik sağlama konusunda başarılıdır. Polyester, naylon ve sentetik içerikleri kumaşlar da solmazlar ve yağmurlu havalarda kullanılmak için daha uygunlardır. Şemsiyelerin rüzgarlı havalarda kullanılması pek önerilen bir durum olmasa da rüzgara dayanıklı şemsiyeler bu havalar için özellikle üretilirler. 

Logolu Şemsiye

Logolu şemsiye arayanlar için buradayız. Şemsiye, yağışlı havalarda en sık kullanılan ürünlerden olması sebebiyle oldukça önemli bir reklam aracı olarak da kullanılabilir. Yağışlı havalarda göz önündeki şemsiyeler, üretildikleri firmalarının logolarını taşıyabilirler. Güler Şemsiye olarak klasik logolu şemsiyelerimiz, son derece kullanışlı ürünlerdendir. Klasik logolu şemsiyelerimiz de kendi içlerinde özellik bakımından ayrılırlar. Size en uygun olanı özelliklerine bakarak tercih edebilirsiniz.

Klasik logolu şemsiyelerimiz genellikle otomatiktir. Şemsiyelerimiz 60 cm uzunluğundadır ve 120 cm çapa sahiptir. Ürünlerimiz rüzgarlı, fırtınalı ve yağmurlu günlerde en rahat şekilde kullanım sağlamak amacı ile rüzgara dayanıklı naylon kumaşlardan meydana getirilmiştir. Şemsiye modellerimizde çelik tel kullanılır. Bu sayede şemsiyeniz kolay kolay kırılmaz, son derece sağlamdır. Güler Şemsiye olarak firmamız ahşap gövde ve ahşap sapa sahiptir. Böylece hem kullanımı kolaydır hem de sağlamlık açısından rakiplerine oranla çok daha iyi performans gösterir. Logolu şemsiye modelimiz kullanıcının isteğine bağlı olarak kullanıcı için kişiselleştirilebilir. Bu işlem sap üzerine lazerle yakarak istenilen ismin yazılması şeklinde gerçekleştirilir. Logolu şemsiyelerin pek çok farklı rengi bulunur. Son olarak logolu şemsiyelerin üzerindeki logo serigrafi baskı yöntemi ile yapılır. 

Logolu Şemsiye Fiyatları

Logolu şemsiye fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler buradaysa başlayalım. Güler Şemsiye olarak firmamız imalat öncüsü bir firmadır. Firmamızda promosyon şemsiye, küçük katlanabilir şemsiye, özel tasarım promosyon şemsiye, klasik logolu şemsiye gibi pek çok şemsiye modeline ulaşılabilir. Her şemsiyemizin modeline ve özelliklerine göre farklı fiyatları vardır. En kaliteli malzemelerden üretilen şemsiyelerimiz aynı zamanda uygun fiyat garantisi ile hizmetinize sunulmaktadır. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için yahut ürünlerimizi ister bireysel ister toptan satın almak için sitemize göz atabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.