Şemsiyeler günümüzde sıklıkla tercih edilen şık aksesuarlar olarak bilinir. Özellikle dış ülkelerden gelen turistleri etkileyen sokak süsleme şemsiyeleri, LED ışıklı caddelerde yürümeyi çok daha keyifli hale getirir. Dolayısıyla sokak süsleme şemsiyeleri ile kişilerin kendini farklı bir ortamda hissetmesi sağlanır. Ayrıca yeni açılış yapan mağaza ya da kampanya düzenleyen köklü firmaların olduğu bu sokaklar, dikkat çeken şemsiyelerle süslendiğinde hayal edilen o eşsiz görünümü yaratır. Sokak süsleme şemsiyelerimiz Türkiye'de özellikle Kapaklı Belediyesi ve Çankırı Belediyesi tarafından oldukça yoğun ilgi görmüştür.

kapaklı belediyesi sokak şemsiyeleri

Sokak süsleme şemsiyeler, ilk olarak Uzakdoğu ülkelerde kullanılmaya başlanan ve sonrasında tüm dünyada hızlı şekilde yayılan bir dekoratif unsurdur. Söz konusu olan bu şemsiyelerin iki adet çelik hatla birbirine tutturulması ve baston tip olarak bilinen bu yağmur şemsiyeleri ile rengârenk bir duruş sergilemesi sokaklarda dolaşan insanların göz zevkine hitap eder. Sokak süsleme şemsiyeleri, özellikle ülkemizin tatil beldelerinde çok daha fazla rağbet görür.

Dışarıdan ülkemize gelen turistlerin beğenisini kazanan bu durum, insanların kendilerini bambaşka bir yerde hissetmesini sağlar. Dolayısıyla cadde ışıklandırma ve ışıl ışıl renklerin hakim olduğu şemsiyelerle ilgi çekici bir ambiyans yaratmak mümkün hale gelir. Canlı renk tonları ve parlak yapısıyla bu şemsiyeler sadece sokakları süslemek için değil, kafe ve restoran gibi birçok iç mekân ortamına renk katmak amacıyla kullanılır. Şık ve özgün bir dekorasyon yaratan sokak süsleme şemsiyeleri ortamı zengin göstermek ve farklı bir hava katmak için son derece idealdir.

Şemsiye Süslemeleri

Geçmiş dönemlerden günümüze kadar ulaşan ve insanlık için çok işlevsel bir kullanım konforu sunan şemsiyeler olmazsa olmaz bir konumda yer alır. Ancak günümüzde bu ürünlerin işlevsel kullanımın yanında ışıl ışıl renk saçan estetik bir aksesuar olması ön plana çıkmaktadır.

kapaklı belediyesi sokak süsleme şemsiyeleri

Her türlü hava koşuluna karşı kullanıcıyı koruma altına alan şemsiyeler, aynı zamanda iç mekan ve dış mekanlarda son derece farklı ve modern bir dekoratif unsur olarak kullanılır. Dolayısıyla görsel güzelliğe önem veren kişiler için çok beğenilen bir tasarım haline gelmiştir. Bunun yanı sıra farklı boyutlarda ve renklerde üretilen modern şemsiyeler, kullanıldığı alana son derece estetik bir dokunuş yapar. Farklı bir ambiyans yaratmak isteyen kişilerin beklentisini karşılayan bu ürünler gören herkesin dikkatini çeker. Ayrıca sokaklara uygulanan şemsiye süslemeleri, o şehre gelen ziyaretçileri büyülerken kendini çok farklı bir ortamda hissetmesini sağlar.

Özellikle pamuklu kumaşlar kullanılarak üretilen ve dekoratif olarak işlevsel olan bu ürünler dış mekânlar için vazgeçilmez olmayı başarmıştır. Bu özelliği sayesinde son dönemde çok revaçta olan bu tasarım unsuru ile özgün bir dekorasyon yaratmak mümkündür. Genel olarak yaz mevsiminin birkaç ay öncesinden dış mekân dekorasyonu olarak cadde, sokak süslemeleri yapılmaya başlanır. Farklı ve canlı renk tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı bu şemsiyeler, dış ya da iç mekanlarda son derece iç açısı ve farklı bir ambiyans elde etmeyi mümkün kılar.

Online Şemsiye Siparişi

Her hava koşuluna uyumlu tasarlanan modern şemsiye modelleri; günümüz koşullarında sokak, cadde ve iç mekân süslemelerinde dekoratif bir hava kazandırmak için sıklıkla rağbet görür. Dekoratif olarak çok fazla kullanılan bu ürünler sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeker. Şemsiye almak isteyen kullanıcıların bu ürünleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilmesi için bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Söz konusu detayların en başında ise satın alınacak olan şemsiyenin kumaş türü, büyüklüğü ve modeline karar vermektir. Ayrıca şemsiye üretiminde kaliteli malzemelerin kullanılması da dikkat gerektiren noktalar arasında yer alır. Çünkü kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bir şemsiye çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Tasarım şekline karar verilen şemsiyenin klasik, avangart ya da modern stili yansıtması konusunda karar vermeniz gerekir. Sonrasında ise zevkinize hitap eden renge karar vererek online şemsiye siparişini oluşturabilirsiniz. Güler Şemsiye; online şemsiye siparişi konusunda beklentilerinizi karşılarken, web sitesinde yer alan geniş ürün seçenekleri ile beklentileri karşılamaya devam eder. Dolayısıyla firmamızın web sitesinden beğendiğiniz şemsiye modelini online olarak sipariş edebilir ve uzun süre aynı performans ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cadde ve Sokak Süsleme

Günümüzde cadde ve sokak süsleme önemli organizasyonlarda ve özel günlerde sıklıkla tercih edilen özgün bir dekorasyon modeli olarak karşınıza çıkar. Genellikle yılbaşı gelmeden birkaç ay öncesinden cadde ışıklandırmalarına ağırlık verilir ve her yer ışıl ışıl hale getirilir. Bununla beraber ramazan ayı ve sevgililer günü gibi özel günlerde yine cadde ve sokaklar ışıklı motiflerle canlanır. Bu sayede bu sokak ve caddelerden geçen insanlar kendini mutlu hisseder. Bunun gibi dış mekânlarda kullanılan LED ışıklar suya karşı dayanıklı bir tasarımla ön plana çıkar.

çankırı belediyesi sokak süsleme şemsiyeleri

Dünya genelinde de çok fazla rağbet gören ve aktif kullanıma sahip olan ışıklı cadde süslemeleri, çok büyük bir heyecanla karşılanır. Bu anlamda cadde süslemeleri genel olarak LED ışıklı cadde ortası süslemeleri kullanılarak yapılır. Dolayısıyla ilk olarak yapılacak olan süslemenin hangi malzemeler kullanılarak yapılacağına karar verilmelidir. Sonrasında ise alüminyum ya da demir malzemelerinden yapılan çerçevenin içerisine oluşturulacak motif LED ışıklar kullanılarak tasarlanır.

Sokaklara bambaşka bir enerji katan cadde süslemeleri sadece motif kullanılarak değil, direklere ya da sokaklarda yer alan ağaçlara LED ışık sistemleri yerleştirilerek yapılabilir. Bu sayede gün içerisinde birçok insanın ziyaret ettiği caddeler ışıl ışıl bir görünüme sahip olurken, eşsiz bir hava kazanacaktır.

Cafe Şemsiye Süsleme

Cafeler günümüzde yoğun yaşam temposundan uzaklaşma, kaliteli vakit geçirmek ya da kişilerin değer verdiği insanlarla sohbet etmek için tercih ettiği alanlar olarak karşınıza çıkar. Bu yüzden bir cafe sahibi müşterilerine ve çalışanlarına en şık ve konforlu alanı sağlamak zorunda kabul edilir. Dinlenme ve keyifli vakit geçirme alanı olarak tasarlanan bu cafe, müşterileri kendine çekmek için dekorasyon açısından dikkat çekici olmalıdır. Çünkü cafenin ambiyansı ve dekorasyonu ne kadar rahat olursa, müşteriler de o kadar rahat edecek ve bu mekânda vakit geçirirken eğlenebilecektir.

Sokak Süsleme Şemsiyeleri

Söz konusu olan cafe dekorasyonu ürünlerinin en başında ise modern şemsiyeler gelir. Cafenin tavanlarına konumlandırılan renkli ve farklı bir hava katmak için kullanılan dekorasyon şemsiyeleri dışında, bahçelerde kullanılan sandalye ve masaların üzerine güneşten korunmak için rengârenk şemsiyeler kullanılır. Diğer yandan cafe şemsiyeleri kullanarak güneşli günlerde müşterilerin daha rahat oturarak sevdikleriyle vakit geçirebileceği bir alan yaratılır. Birçok farklı model ve tasarıma sahip olan bu ürünler, cafe ortamında özgün bir dekorasyon yaratmak için sıklıkla tercih edilir.

Özellikle yazlık belgelerde aktif şekilde çalışan cafelerde tavanlar ya da açık havadaki tepeler küçük şemsiyelerle kaplanarak ortamın enerjisi değiştirilir ve şık bir hava oluşturulur. Bu sayede cafede zaman geçirmek için gelen müşteriler kendini daha iyi hissedecektir.

İç Dekorasyonda Şemsiye Kullanımı

İç mekânlarda kullanılan şemsiye modelleri genel olarak bu ortamın enerjisini yükseltmek ve dekoratif olarak farklı bir hava kazandırmak için tercih edilir. Bu şemsiyelerin kullanılması ile hedeflenen aslında sıra dışı bir stili yansıtmak ve belirlenen kalıpların dışında bir görünüm elde etmektir.

İç mekân şemsiyeleri genellikle yazlık beldelerde hizmet veren otellerde ve cafelerde tercih edilen ürünlerdir. Bu mekânların iç bölümünde bulunan açık tavanlar sayesinde şemsiyeler kullanılarak daha havadar bir ortam elde etmek amaçlanır. Bununla beraber cafe ve otellerde şık tasarımlar oluşturmak için açılır tavandan oluşan boşluklara rengârenk ya da belirlenen tek renk şemsiye modelleri yerleştirilerek alanın çok daha dikkat çekici bir hava kazandırılması sağlanır. Bu sayede otel ve cafeyi ziyaret eden konukların çok daha modern bir alanda vakit geçirmesi sağlanır.

Dış Dekorasyonda Şemsiye Kullanımı

Dış mekân şemsiyeleri denildiğinde genel olarak açık havada kullanılan ve görselliğin yanı sıra farklı koruma sistemleri ile donatılmış konforlu ürünler akla gelir. Buna bağlı olarak dış mekânlarda olmazsa olmaz bir konumda yer alan şemsiyelerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

Otel ve tatil beldeleri: Bu bölgelerde bulunan havuz ve plaj kenarlarından müşterilerin çok daha keyifli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlamak için şemsiyeler kullanılır. Ayrıca şemsiyeler bu noktalara hava katmak için idealdir,

Bahçe ve cafe alanları: Bu alanlar şemsiyeleri misafirlerin rahat etmesi ve güneşten korunması için tercih edilir. Diğer yandan kullanılan bu işlevsel şemsiyeler işe bahçe ve cafelerde hoş bir atmosfer oluşturmak mümkün hale gelir,

Stadyumlar ve spor tesisleri: Bu tesislerde genel olarak seyircilerin gölgede rahat şekilde oturabilmelerini sağlamak için şık şemsi modelleri kullanılır,

Deniz ve plajlar: Plaj ve deniz kenarlarında bulunan şezlongların üstünde misafirleri güneş ışınlarından korumak ve gölgede daha rahat şekilde dinlenmelerini sağlamak için şemsiyeler kullanılır,

Teraslar ve açık hava etkinlikleri: Kalabalık şekilde planlanan konser, festival gibi etkinliklerde ve ev-işyeri teraslarında şemsiyeler sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Bu sayede açık havada güneşten korunmak ve kaliteli vakitler geçirmek kolaylaşır,

Ev bahçeleri: Bahçeli olan evlerde bir çardak yoksa bu şemsiyeler oldukça kullanışlı olabilir. Bahçede otururken temiz havanın tadını çıkarmak ve aynı zamanda güneşten korunarak konforlu zaman geçirmeyi sağlamak için tercih edilen bu şemsiyeler aynı zamanda şık tasarımları ile modern bir bahçe ortamı oluşturmaya yardımcı olur,

Park ve oyun alanları: Bu alanlarda kullanılan şemsiyeler ile hem çocukların hem de ailelerin rahat vakit geçirmesi sağlanır. Güneşten koruyan bu şemsiyeler ortama renk katan güzel görünümü ile dikkat çeker.

Promosyon Şemsiyelerle Sokakları Süsleme

Promosyon şemsiyeler; birbirinden farklı renk seçenekleri ile sokak süsleme şemsiyesi denildiğinde ön plana çıkan ürünlerdir. Şık ve modern şemsiyelerin sıklıkla kullanıldığı bu sokaklar, şemsiye sokak olarak nitelendirilir iken diğer yandan ortamın daha eğlenceli hale gelmesini sağlar. Bu şemsiyelerin fonksiyonel kullanımın yanı sıra farklı tarzı ile dekorasyona özen gösteren kişilerin zevkine hitap ettiği söylenebilir.

Tatil beldelerindeki caddelerde, tarihi ara sokaklarda promosyon şemsiyelere yer verilerek oluşturulan cadde süsleme tasarımları, ziyaretçi turistler için çok farklı gözüktüğünden bambaşka bir ambiyans yarattığı söylenebilir.

Güler Şemsiye; promosyon şemsiyeleri kullanarak sokak süsleme şemsiyeleri üretiminde üst düzey kalite standartlarında üretimlere imza atan profesyonel bir firma olarak karşınıza çıkar. Bulunduğunuz sokağın havasını küçük bir dokunuşla değiştirmek ve çok dikkat çekici bir süsleme oluşturmak için Güler Şemsiye web sitesinde yer alan rengarenk ve kaliteli şemsiye modellerine göz atabilirsiniz.

Burada görmüş olduğunuz görseller, referans müşterimiz olan Kapaklı Belediyesi'nin sokak süslemelerinde kullanılmış olan şemsiyelerimizi sergilemektedir. Bu şık ve renkli şemsiyeler, Kapaklı'nın sokaklarını canlandırarak görsel bir şölen sunmaktadır. 

Güler Şemsiye 'den özel sokak süsleme şemsiyeleri ile mekânlarınıza ve diğer tüm yaşam alanlarınıza renk katmak için alanında uzman ekibimizle hemen irtibat kurabilirsiniz. Size özel tasarlanan birbirinden özgün ve şık şemsiye tasarımlarını bir sanat eserine dönüştürmek bizim işimizdir. Şemsiyede kalitenin adresi olan Güler Şemsiye sizi bekliyor.