İlk icadı bundan 4000 yıl evveline dayanan şemsiyeler o dönemlerde elit kesim ifade eden sembol olarak da yer alırdı. Bugün günlük yaşantı içinde kullanılan modellerin yanı sıra o dönemde üretilen şemsiyeler üretildiği coğrafyanın özelliklerine ve o dönemin malzemelerine göre tasarlanmaktaydı. Şemsiyenin tarihsel gelişimi içinde ilk olarak kullanım amacının güneş olduğu açıktır. Sonrasından yağmurdan korunmak amacı ile şemsiye üretimleri ilk olarak Çin de karşımıza çıkıyor.

Şemsiyenin tarihsel gelişimi içinde ilk olarak palmiye yaprakları ve tüylerin kullanımını görebilirsiniz. Sonrasında ise deri kullanımları göze çarpar. Deri özellikle yağmur amaçlı olarak üretilen şemsiye kültürünün başladığını gösteriyor. Sonrasın çeşitli yağ kullanımlarına yer açılarak su geçirmez özelliğe sahip olan tercihler üretilmek ile beraber ahşap ve dövülmüş kemiklerde şemsiye tasarımlarında rol oynadı.

İlk Çelik Telli Şemsiye

İlk çelik tel ile tasarlanan şemsiye 1852 yılında Samuel Fox tarafından yapıldı. Bu şemsiyenin tasarımı sonrasında ise giderek gelişim devam ederek daha az yer kaplayan şemsiyeler de hazırlanmaya başladı. Gün geçtikçe üretimi de fazlalaşan şemsiye özellikle yağmurdan korunmak amacı ile tasarlanmaya başladı. Bu güne gelinceye kadar farklı evrimsel dönemleri geçirse de şemsiye günümüzde en çok yağışlı hava için tercih edilip güneş sebebi ile ise kullanımına daha az rastlanır.

Şemsiye Alımında Kalitenin Adresi

Şemsiye tarihsel evrimini yaşarken birçok farklı şemsiye üreticisi de sektör içinde yer almaya başladı. Kullanılan malzemeler ve malzeme kalitesi ise ürünün kalitesinde belirleyici rol oldu. Bu sebep ile şemsiye alımlarınızda kaliteli tercihe yer vermek için öncelikle üretici firma seçimine dikkat etmeniz önerilir.

Şemsiye üretiminde kalitenin adresi olan Güler Şemsiye farklı tasarıma sahip olan modelleri ile beğeninize hitap edecek seçimleri de sunuyor. Sizde bu tasarım detaylarını inceleyerek sizin için en uygun olan modeli kolaylıkla satın almanın avantajını da elde edebilirsiniz. Protokol şemsiyelerinden promosyon şemsiyelerine kadar geniş bir ürün yelpazesine yer veren firma tüm üretimlerinde öncelikle kaliteye yer açıyor. Uzun yıllar boyu güven ile kullanacağınız şemsiyeyi satın almak için firmanın ürünleri arasından tercihinizi hemen yapabilirsiniz.