Şemsiyeler, günlük hayatlarımızın vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Olumsuz hava koşullarında dışarı çıkmanız gerekiyorsa şemsiye kullanarak işlerinizi daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Şemsiyeler, geçmişten günümüze kadar gelen ürünlerden biri olduğu için çok fazla çeşidi vardır. Şemsiyelerin türüne göre kullanılan malzemeler farklıdır. Fakat şemsiyelerin gövde kısmındaki demiri ve kumaşı her şemsiye için ortak malzemelerdendir. Şemsiyelerin dayanıklılığı, gövdesi ile doğrudan ilgilidir. Şemsiyelerin gövdesinde kullanılan demir ya plastik malzeme kalitesini etkilemektedir. 

Şemsiye modelleri arasında en yaygın olanlardan biri paslanmaz çelik gövdeye sahip olanlardır. Paslanmaz çelik malzemeden elde edilen şemsiyeler, uzun yıllar boyunca hiçbir sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir. Aynı zamanda olumsuz hava koşullarına karşı da daha koruyucu olduğunu söyleyebiliriz. Şemsiyelerin üst kısmında yer alan kumaşın kalitesi de oldukça önemlidir. Şemsiyenin kumaşı kaliteli olursa dışarıdan gelebilecek darbelere karşı daha dayanıklı olacaktır. Kaliteli kumaş daha az aşınacağı için uzun süre boyunca kullanılabilmektedir. 

Şemsiyeler, demir ve kumaşın birleştirilmesi ile elde edildiği için piyasada çok fazla model bulunmaktadır. Her şemsiye modelinin kalitesi aynı değildir. Dolayısıyla gövdesine ve kumaş özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günümüzde şemsiyelerin büyük bir kısmında açma kapama aparatı da yer almaktadır. Bu aparat kimi zaman düğmeye basarak aktif hâle gelirken kimi zaman da el ile ittirmek gerekebilmektedir. Şemsiyelerin yapımı ve kalitesini etkileyen faktörler ile ilgili detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. İnternet adresimiz üzerinden sunduğumuz kaliteli hizmetleri inceleyebilirsiniz. 

Şemsiye Kumaşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Şemsiyelerin kumaş özellikleri hem kalitesini hem de fiyatını belirlemektedir. Kaliteli kumaştan elde edilen şemsiyeler daha dayanıklı olacağı için uzun süre boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şemsiye kumaş seçimi yaparken öncelikle kullanım alanını belirlemeniz gerekir. Olumsuz hava koşullarında sürekli dışarıda olmanız gerekiyorsa en kaliteli ve sağlam kumaşları tercih etmelisiniz. Şemsiyelerin kalitesi kadar kumaşın rengi de önemlidir. Son yıllarda her renk şemsiyeleri bulmak oldukça kolaydır. Kumaşın rengine karar verdikten sonra kaliteli şemsiyeler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Şemsiyeler çoğu zaman pamuklu kumaşlardan ya da polyester ipliklerden elde edilmektedir. Pamuklu kumaşlardan elde edilen şemsiyeler, diğer modellere göre çok daha dayanıklıdır. Kalite ve dayanıklılık ilk kriteriniz ise tercihinizi pamuklu modellerden yana yapabilirsiniz. Polyester iplikten elde edilen şemsiyeler de oldukça dayanıklıdır, fakat şiddetli güneşe karşı renklerinde solma görülme ihtimali yüksektir. Polyester iplik kumaşlardan elde edilen renkli şemsiyeler güneşe maruz kaldığında rengi canlılığını yitirmektedir. Fakat polyester iplik kumaşlardan yapılan şemsiyeler daha uygun fiyatlı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Polyester iplik kumaş şemsiyeler kullanmak istiyorsanız açık renklere yönelebilirsiniz. Polyester şemsiyelerde en çok öne çıkan renkler, krem ve bej olarak karşımıza çıkmaktadır. Pamuklu kumaşlardan yapılan şemsiyeler, yoğun güneşe maruz kalsa da renginde herhangi bir solma olmamakta ve kumaşı yıpranmamaktadır. Dolayısıyla pamuklu şemsiyeleri tercih ederseniz uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Güler Şemsiye olarak sizler için birbirinden kaliteli şemsiye modellerini hazırladık. Toptan şemsiye alışverişi yaparak kaliteli ve çok sayıda şemsiyelere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

Şemsiyelerde Renk Seçimi Yaparken Kullanım Alanının Önemi

Şemsiyelerde renk seçimi oldukça önemlidir. Renk seçimi yaparken şemsiyenin kalitesini ve kullanım alanını göz önüne bulundurmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz ortama bağlı olarak renk seçimi yapabilirsiniz. Örneğin; bulunduğunuz ortam ormanlık bir alansa sarı, turuncu gibi renklerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Ormanlık alanlarda canlı renkli şemsiyelerde böcekleri çekeceği için rahatsız olabilirsiniz. 

Şemsiyeleri şehirde, günlük hayatta kullanacaksanız renginin ne olduğu pek fark etmemektedir. Günlük pantolon, bluz ve ceket kombinlerinize uygun renklere sahip şemsiyeleri tercih edebilirsiniz. İş ortamı için resmi bir kombin yaptıysanız ve şemsiye kullanmanız gerekiyorsa siyah renkli düz şemsiye modellerine yönelebilirsiniz. 

Güler Şemsiye olarak sizler için birbirinden farklı renk ve tasarımlara sahip şemsiyeleri hazırladık. İnternet adresimiz üzerinden birbirinden kaliteli şemsiyelerimizi inceleyebilir ve kolaylıkla temin edebilirsiniz. Firmamız üzerinden toptan şemsiye alışverişi yaparak uygun fiyatlarla kaliteli şemsiyelere sahip olabilirsiniz.