Şemsiye, geçmişten günümüze dek birçok model ve tasarımlarda karşımıza çıkmaktadır. Güneş ışınlarından korunma amacı odağında icat edilen şemsiye, günümüzde soğuk mevsimlerin yağışlı havalarına karşı koymak için kullanılmaktadır. İlk önce palmiye yaprakları ve papirüsten imal edilen şemsiyeler, maalesef yeterli bir işleve sahip değildi. Bunun sebebi ise geçmiş dönemin sağladığı olanaklar, hatta olanaksızlıklardı. 4000 yıllık var oluşu ile günümüze kadar gelen şemsiyeler, ilk olarak Mısır'da kullanılmakla beraber, Eski Yunan kültüründe de görülmüştür. Tıpkı günümüzde olduğu gibi yağmura karşı ilk defa Çin'de kullanımı gerçekleştirmiştir. Şemsiye, 16. yüzyılın sonlarına doğru Batı'da yaygınlaşarak Londra'da tanınmıştır. İlk zamanlarda çeşitli yağ ile kaplanarak dayanıklı hale getirilmeye çalışılan şemsiyeler, yeterli işleve sahip olamamıştır. Sonrasında 1830 yılında Londra'da yer alan James Smith and Sons Şirketi, daha dayanıklı modellerin üretimini gerçekleştirerek seri üretime geçmiştir.

Ülkemizde ilk örnekler, yurt dışından getirilen şemsiye modelleri ile vücut buldu. İstanbul'da yaşayan Robenson isimli İngiliz vatandaşı, ilk yerli üretime başlayarak şemsiye kullanımına ışık tuttu. Şemsiye geçmişten günümüze farklı model ve kalitedeki tasarımlarıyla her geçen gün farklı bir boyut kazanmaktadır. Minimal, geniş ebatlı, baston - uzun saplı, otomatik katlanabilir ve daha birçok seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır.

Güler Şemsiye Ayrıcalığı

Güler Şemsiye, bünyesinde barındırdığı geniş ürün yelpazesi odağında her zevk ve stile hitap eden tasarımlara imza atmaktadır. Ürünlerinin kalitesi ve dayanıklılığı, uzun ömürlü kullanımı garanti etmektedir. Birbirinden farklı model seçeneği kapsamında şemsiye çeşitlerini yüksek kalitesi ile harmanlayan firmamız, özgün tasarımlarıyla rakiplerinin bir adım önüne geçmektedir. Şemsiye geçmişten günümüze dek kullanılmakla beraber, günümüzde Güler Şemsiye ayrıcalığıyla vücut buluyor. Ürünleri detaylı incelemek ve size özel indirim fırsatlarından faydalanmak için sayfamızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.