Yaz aylarının bitmesiyle yağmur sezonu açılır. Bu da yağmurluk, çizme, kalın kıyafetler gibi kişisel birçok ihtiyacı beraberinde getirir. Fakat en başta şemsiye gelir. Ülkemiz çokça yağmur gören bir konumda olduğu için talebe göre tercih edilebilecek farklı farklı şemsiye çeşitleri bulunur.

Şemsiye Malzemesi Ne Olmalı?

Ülkemizde üretilen şemsiyeler için en sık kullanılan kumaşların başında akrilik gelir. Akrilik maddesi ithal yollarla sağlanabildiği gibi yerli üretimi de mevcuttur. Bunun dışında polyester kumaş da şemsiyelerde sıkça kullanılır. Akrilik ve polyester kumaşın tercih edilme sebebi kolay ulaşılabilir olmasının yanı sıra özellikle su geçirmez özelliği bulunmasıdır.

Aynı zamanda ıslandığında çok çabuk kuruyor olması da kullanımında büyük bir kolaylık sağlar. Akrilik kumaş aynı zamanda hava alabilir özelliğe sahiptir ve renk solması gibi bir problem yaşanmaz. Bütün bu özellikler akrilik kumaşı şemsiye için birinci kalite konumunda tutar. Son yıllarda özellikle plaj şemsiyelerinde ise en sık tercih edilen kumaş türü jut kumaşlardır.

Şemsiye kumaşları arasında yerli üretim olanlar polyester iplikten üretilir. İthal şemsiye kumaşlarında ise pamuklu akrilik ve olefin kullanılır. Pamuk şemsiye kumaşları yaz mevsiminde de rahatlıkla tercih edilebilir. Bunun sebebi güneş ışınlarını engelleyerek serinlik sağlamasıdır.

Polyester ve sentetik içeriklerle üretilen şemsiyelerde renk solması yaşanmaz ve su geçirmezlik özelliği en yüksek seviyededir. Şemsiye kumaşı, şemsiyenin uzun ömürlü olması konusunda olduğu kadar fiyatı için de en önemli etmendir.

Şemsiye Modelleri 

Şemsiyeler için diğer birçok üründe de olduğu gibi kullanacak kişinin ihtiyaç, tercih ve zevkine göre birçok çeşit bulunmaktadır. Bu seçeneklerin en başında otomatik açılıp kapanan şemsiyeler, rüzgara dayanıklı şemsiyeler, çanta boy şemsiyeler ve baston şemsiyeler gelir. Bu modellere detaylıca bakmakta fayda vardır.

Otomatik Açılıp Kapanan Şemsiyeler

Otomatik açılıp kapanan şemsiyeler kişiye büyük kolaylık sağlamaktadır. Tutma yerinde veya biraz üzerinde bulunan bir düğme yardımıyla klasik şemsiyelere göre çok daha kısa sürede açılıp kapanabilir.

Rüzgara Dayanıklı Şemsiyeler

Rüzgara dayanıklı şemsiyeler ise genelde yağmur yağdığında esen rüzgarla şemsiyenin ters dönerek kişiye mağduriyet yaşatmaması amacıyla tasarlanır. Kumaş kısmı diğer şemsiye modellerine göre biraz daha aşağı doğru uzanarak şemsiyenin rüzgardan etkilenmesini engellemektedir.

Kullanılan malzemelerin kalınlığı ve sağlamlığı da bu amacı destekler. Seçilecek kumaş olabildiğince tok ve kalın bir malzemeden seçilir ve bu kumaşı dik tutan demirler de kalın seçilerek dayanıklılığı arttırılmış olur.

Çanta Boyu Şemsiyeler

Çanta boyu şemsiyelerin en belirgin özelliği kılıflarının bulunmasıdır. Kapandığında oldukça küçük bir hale gelir. Şemsiye için tercih edilmiş olan kumaşın aynısından bir kılıf üretilir. Bu kılıf sayesinde yağmurda ıslanmış olan şemsiyenin gönül rahatlığıyla çantada taşınabilir olmasını sağlar.

Baston Şemsiyeler

Baston şemsiyeler ise en sık tercih edilen modeller arasındadır. Tüm bu modeller arasında en sağlamlarından biridir. Aynı zamanda kişi biraz daha büyük bir şemsiye tercih ederek rahat kullanım amaçlıyorsa tercihi yine bastın şemsiyelerden yana olmalıdır. Baston şemsiyeler adını tutma yerinin baston şeklinde olmasından alır.

Bu özelliği şemsiyenin açık ya da kapalı haliyle en pratik şekilde taşınmasını sağlar. Erkekler genelde bu modelleri tercih eder. İş yerleri ve şirketler de eğer personeline dağıtacaksa ağırlıkla baston şemsiye tercih eder. Baston şemsiye için tasarım genelde olabildiğince sade tutulur. Bunun sebebi daha olgun yaşların ve erkeklerin rahatlıkla tercih edebilmesini sağlamaktır.

Taşımada sağlanan kolaylık da şemsiyenin tutma kısmındaki baston tarzı bir tasarımla sağlanır. Diğer şemsiyeler gibi düz olmadığı için açık ya da kapalı haldeyken en rahat taşıma konforunu bu şemsiyelerle elde etmek mümkündür. Kumaş seçiminde sadeliğin yanı sıra üzerine logo veya firma ismi basılması için de en uygun şemsiye türü baston şemsiyelerdir.

Sektöründe Öncü Firmalar

Güler Şemsiye kendi sektörünün öncü firmalarındandır. İnternet sitesi olan gulersemsiye.com üzerinden kolaylıkla şemsiye çeşitleri görülebilir ve talebe göre toptan şemsiye siparişi verilebilir. Bu firmanın öncü olmasının sebebi müşterilerine kullanım sırasında sorun yaşatmayacak şekilde en kaliteli malzemelerin tercih edilmesidir.

Ayrıca toptan alınan siparişlerde şemsiyeler üzerine sınırsız logo veya firma ismi gibi baskı imkanı sağlar. Firmalar genelde çalışanlarına dağıtacakları şemsiyelerin üzerinde kendi isminin ya da logosunun ve hatta ikisinin birden bulunmasını talep edebilir. Bu noktada da Güler Şemsiye müşterilerine en kusursuz hizmeti sunar.